Kdo je Dušan a proč je tu JAKODOMA ?

Vítejte na  stránce písničkáře, vlogera, moderátora, kameramana ,kreativního člověka Dušana Bitaly a kapely jakodoma 

Písničkář, moderátor, vloger

aneb tři v jednom nemusí být jen instaní káva.

Potřebujete jednoho člověka pro odmoderování firemní či společenské akce, natočení videa či vtipného písničkáře a mistra improvizace ve všech třech oblastech?

Prostě někoho s kým se budete cítit jako doma? Už dál nemusíte hledat.

Kytaru vzal poprvé do ruky v roce 1985 a to setkání bylo tak silné, že spolu od té doby trávili stovky a stovky hodin. Jeho motivace byla prostá...

v y j á d ř i t   s e . Vždy ho lákala autorská tvorba. Inspiraci hledal v přírodě i lidských vztazích a to objevíte v jeho první skladbě Přátelé.

Své první muzikantské botky prošlapal na vojně, kdy se s původní tvorbou jako písničkář a zároveň ve 2 kapelách dostal až do nejvyššího kola armádní hudební soutěže asut.

Později založil rockovou skupinu DYNAMIS, na kterou navázal folkový kvartet JAKODOMA, který se v roce 2003 probojoval do národního finále Porty. Na vzpomínku této kapely, kterou jste vídali v letech 2000-2005, si v roce 2013 zvolil umělecké jméno "DUŠAN je tu JAKODOMA"

V letech 2007 až 2014 se spíše než kytaře a písňové tvorbě věnoval kameře, nicméně hudba je tak silná, že ho odmítla pustit a tak se v roce 2014 opět vydává do hudebních vod na Portě  2014.

Poté následují desítky vystoupení, kdy se Dušan dostává postává postupně do formy a nachází vlastní styl, který stojí na komunikaci s publikem, legraci, komediantství, ale také na promyšlených textech. 

 

V roce 2015, aby udělal radost synovi Matějovi, se Dušan hlásí do Československo má talent 2015  a sklidil nebývalý úspěch.

 s písničkou Popelář postoupí do Velkého třesku.

Co o DUŠANOVI říkají jiní se dozvíte zde.

v únoru 2017, vznikla myšlenky opět postavit kapelu  a Od července 2017 vystupuje se svojí kapelou, která pár týdnů nesla jméno 

dušan je tu jakodoma band, ale od listopadu 2017 se jmeNuJE

JAKODOMA

 A žánrově balancuje na hraně folku, folk rocku, blues i funky s texty snoubícími humor i romantiku.

OD LISTOPADU 2017 TAKÉ DUŠAN ZAČAL POŘÁDAT SVÉ VLASTNÍ TALKSHOW VEČERY SE ZNÁMÝMI HOSTY A HUDBOU  POD NÁZVEM

TALKSHOW JAKODOMA

dušan také působí jako vloger a produkuje vlastní videa s tipy na výlety a dovolenou a samozřejmě různé rozhovory.

a poslední tváří dušana je pozice lektora s vlastními kurzy pro práci s malými kamerami, mobilními telefony a youtube s cílem rozšířit základnu vlogerů ( video blogerů) mezi produktivní lidi starší 30 let a seniory, kteří se s tou oblastí prakticky míjí. Zde si můžete prohlédnout Dušanovy kurzy nebo rovnou celý projekt, youtuberem do 100 let

Dušan se rád angažuje i tam kde je potřeba pomoci. 

dušan spolupracuje s:

 • parkinson slovácko Z.S. - SPOLUPRÁCE s honzou škrkalem NA POLI VIDEÍ A PODPORY PRO PARKINSONIÁDY  (video)

 • PETREM CIHELKOU - PETR JE KVADRUPLEGIK A POTŘEBUJE KE SVÉMU ŽIVOTU ASISTENTA. POKUD TO OBĚMA ČAS na festivalech jako diváci, ale HLAVNĚ SE SPOLU PODÍLÍ NA  VIDEO PROJEKTECH ROZHOVORŮ PRO FESTIVAL OKOLO TŘEBONĚ a na Dušanových talk show, kde petr využije svých znalostí dramaturga z oblasti hudby 

 • Nezisková organizace Stéblo - pro tuto organizaci dušan a jeho tým na talkshow sbírá peníze na nový vůz 

 • PARKINSON HELP - pro tuto organizaci dušan připravil speciální kurz pro Google produkty 

 • Soutěž notování  Dušan natočil dokument při příležitosti 15.let krásné soutěže 

 • ZajíČek na koni -CAFÉ ADASTRA  Dušan během roku 2016-2017 produkuje bezplatně  videa na podoru neziskovky

partneři:

STUDIO DEMA podporuje nejen Dušanovy aktivity, ale i kapelu JAKODOMA 

SS PRAŽSKÝM ZPRAVODAJEM realizijeme kurzy Youtuberem do 100 let v jejich prostorÁch. zároveň je Pražský zpravodaj mediálním partnerem dušanových aktivit 

kRÁSNÝ KLUB NA pRAZE 6 Jamm club, podporuje Dušanovy TALK SHOW. tY TO POŘADY MŮŽETE NAVŠTÍVIT PRÁVĚ V jAMM CLUBU .

S ELPIDA připravujeme na jaro 2018 kurzy pro seniory se zacílením na Youtube

Dušanovo reklamní STUDIO ADAX, přirozeně podporuje další Dušanovy aktivity.

rozhovor

Dušane ty jsi Youtuber neboli vloger. Ale to dělají jen kluci a holky ne?

V roce 2016 jsem pochopil, že kombinace věku, životních a profesních zkušeností mi dovolují pustit se do oblasti youtuberingu s jiným cílem a hlavně jinou cílovou skupinou než 99% vlogerů.

Dušanova videa jsou šancí pro FIRMY, KTERÉ DĚLAJÍ NĚCO ZAJÍMAVÉHO NEBO NĚCO OBYČEJNÉHO, ALE ZAJÍMAVÝM ZPŮSOBEM. 

Plus dnes vyučuji lidi 30+ jak se popasovat s Youtube

Tomu co dělám říkám FIREMNÍ SELFIE VLOG = ukažte mi co děláte. Já to na sobě vyzkouším a pošlu to dál s mým komentářem.

Díky absenci štábu se pohybuji poměrně nenápadně a lidé v mých videích nemají takovou trému a nereagují tak nepřirozeně jako před velkou kamerou.

Svěřte se mi, otevřete mi dveře a nechte mě ukázat Vaši firmu jinak než to dokážete Vy."

Jsem kreativní člověk, který má otevřené oči a snaží se sebe druhé stále posunovat kupředu. Z toho důvodu se mi říká externí tvůrce nápadů. Také tíhnu k dokumentaristice , možná styl alá paní Třeštíková. Zajímají mne lidé. To jak přemýšlí, co dělají. A proto jsem vlastně v tom co dělám tak dobrý. Technicky se mám určitě stále kam posunovat. Ať už v hudbě, tvorbě, dokumentu. Mám zase už dost zajímavých projektů.

 

Dokument o finále českého basketu 2015

Dokumenty o Parkinsoniádách

Dokument  "Kajak se máš Řecko" 10 dní na kajaku v řeckých horách

Desítky firemních vlogů

Vlog a videomarketing v senátorské volební kampani senátora Jiřího Růžičky 

Proč vlastně tak složitý název DUŠAN je tu JAKODOMA?

Složitý? Proč složitý :-)? Pokud se někde představím jako Dušan Bitala, za 30 vteřin už moje příjmení nikdo nezná. Takhle každý ví moje křestní jméno. Ví jak mne má oslovit. A teď to JAKODOMA. Mám povahu, která mi dovoluje se velice rychle adaptovat v novém prostředí. Za svůj život, pokud v to počítám i vojnu jsem vlastně bydlel v Litoměřicích, pak kousek od Roudnice nad Labem v obci Černouček, v Děčíně,  Klimkovicích, Ostravě, Valašském Meziříčí, Veselí nad Moravou, Pardubicích, na středním Slovensku v Hnůšti kousek od Rimavské Soboty, v Ústí nad Labem (asi na 5 místech) a teď zas kousek od Litoměřic. A všude jsem byl velice rychle jako doma. A protože se říká, všude dobře, doma nejlíp, vlastně je mi skoro všude dobře. A protože jsem kdysi měl kapelu JAKODOMA, prostě název DUŠAN je tu JAKODOMA byl jasnou volbou. Navíc pokud jste na pódiu jako doma, nemáte trému :-)

 

Hraješ jen vlastní věci?

Ano. Pokud hraju koncert, je 99% věcí mou tvorbou. A to jedno procento? Nějaká ta srandička, lidovka... 

 

Nic jiného od tebe neuslyšíme?

Na koncertě asi ne, ale pokud mne lidé pozvou na hraní k táboráku na narozeniny, rád hraju Nohavicu, Suchého-Šlitra, lidovky, Redla, Olympic, táborovou klasiku a mnoho dalších. 

Kolik máš písní?

Nebudu počítat věci, keré jsem udělal pro kapelu, ale jen ty které jsem schopen hrát sám s kytarou. Tak takových věcí bude víc než 20 a dost věcí mám ještě v šuplíku a pomalu je dodělávám.

Určitě hodinový koncert není problém.

Nějaká novinka z poslední doby?

Pro mne je vlastně vše novinkou. Mnoho let jsem nepsal a ani neměl potřebu hrát jako písničkář a tohle životní období mne potkalo až změnou práce, kdy jsem skončil po téměř 10 letech ve velké české internetové firmě a začal podnikat a hlavně jinak přemýšlet.

Jsem hodně tvořivý člověk a díky tomu, že jsem přestal být kolečko ve stroji, kde jsem se už neposunoval dopředu, byl jsem unavený.

Dnes jsem plný síly a energie a mám mnoho plánů a nápadů a to se ihned projevilo i v muzikantské tvorbě. Pár měsíců jsem musel trénovat abych získal sebedůvěru, ale dnes se těším na každé vystoupení a moje vystoupení jsou mnohem víc i o legraci.

Velkou novinkou je také band, který funguje od července 2017.

Obrovskou radost mi také dělají rozhovory, které mohu dělat jako vloger s osobnostmi české hudební i sportovní scény a dalšími zajímavými lidmi takovového formátu jako je například

 • Marek Eben

 • Vlasta redl

 • vašek neckář 

 • Senátor jiří růžička

Dříve tvoje koncerty nebyly o legraci?

Moc ne. Začal jsem hrát na kytaru a skládat v 15 letech  po rozvodu rodičů. A byly to spíš romantické písně. Přátelé, Zabili nám přírodu, Zamyšlená, Odjíždíš...

Dnes vnímám, že jsem mnohem více nad věcí a v pohodě, tak že písničku Mravenci v lednici, napíšu za 1-2 hodiny

Mravenci v lednici vznikly za hodinu?

Ano. Byla to píseň na zadání :-). Písničkář Václav Koubek pořádá v létě kurzy pro harmonikáře a ti dostali jeden den za úkol napsat právě písničku o mravencích v lednici. Ale protože to byli začátečnící a nikdo to nedával, tak jsem se mimo soutěž zapojil a vznikla z toho jedna z nejúspěšnějších věcí, které hraji. A byla hotová, než jsem vypil 3 piva :-).

Dušane co CD?

​Nooo, s kapelou už mám 2. Jedno se jmenovalo "Je to jiný", to bylo ještě s kapelou Dynamis jako "živák"a druhé neslo název "Demo" a to už bylo s JAKODOMA. Ale ty se ptáš na moje písničky co?

na podzim 2017 jsem s JAKODOMA natočil DEMO 3 písně ve studiu DEMA. například píseň Popelář.

 

A co video klip?

na stejnou píseň chceme natočit klip a oslovili jsme pavla Lišku, který se mi už několik let zdál do klipu ideální a Pavel souhlasil, takže už je sháníme peníze.

Přidejte se k nám na sociální sítě a budete vědět víc
 • Facebook Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Google+ Social Icon
 • YouTube Social Icon
 • Instagram Social Icon
RSS Feed

A zde speciální nabídka pro pozitivní lidi

Máš rád legraci? Umíš se zasmát i když se Ti stane trapas?

ANO? Pak jsi náš člověk. PŘIDEJ SE K NÁM NA FACEBOOK Je nás tu kolem 30.000 a bereme i Tebe. 

 skupina se jmenuje "Když se mi stane trapas, umím se zasmát klidně i sám sobě .... :-)"

Domovské místo kapely JAKODOMA - Praha 6

© VYROBILO STUDIO ADAX  2014

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now