top of page
Petrova_cihelna_orange&white_logo.png

vybrané příspěvky blogu

o projektu

Projekt vznikl na podporu lidí, kteří jsou handicapovaní a rádi by vyrazili na koncerty.

Tváří projektu je milý člověk a vozíčkář Petr Cihelka, který má přezdívku Cihla a už Vám začíná svítat, proč Petrova cihelna.
Petr se narodil s DMO, dětskou mozkovou obrnou a více než 30 let jen leží nebo jezdí na speciálním vozíku. 
Petr od malička vášnivě miluje muziku, má obrovský přehled o kapelách a zná stovky písní nazpaměť. Petrovo postižení se nijak nedotýká intelektu.
 
Projekt Petrova cihelna, který k lidem promlouvá prostřednictvím muzikantů na hudebních akcích a  má pomoci získat nové kamarády a dobrovolníky, kteří by s Petrem a dalšími vyrazili na výlet nebo koncert.
petr cihelka.jpg
Proč název Petrova cihelna?
Každá Petrova akce, zážitek = 1 cihla. Každý kdo Petra vezme na nějakou akci, položí jednu cihlu do jeho životní zdi. Zájemci mohou mít v budoucnu ve svém mobilu, tabletu nebo počítači, přístup do Petrova Google kalendáře, vidí naplánované požadavky na asistenci jako událost a mohou si jeho čas rezervovat. 
Projekt je vhodný i pro rodiny s většími dětmi 6 plus, které mohou vidět, že Petr má i přes svůj handicap neustále dobrou náladu a smysl pro humor, což potvrzuje i jeho přezdívka Cihla. Věříme, že čas strávený a Petrem může pozitivně ovlivnit i atmosféru v rodině, kde se najednou zaměří pozornost na někoho jiného a buduje se zde i dobrý příklad rodičů dětem, že pomáhat druhým je správné a přínosné pro obě strany.
 
Festival Petrova cihelna je tedy určen i pro děti a na festivalu bude i dětský program.

S nápadem přišli Dušan Bitala (písničkář a moderátor. Dušan je tu Jakodoma) a zvukař Josef Balcar (Sound24.cz) v listopadu 2019 a první ročník měl být již v bžeznu 2020. tento termín bohužel musel být posunut, kvůli rozhodnutí bezpečnostní rady státu a posunul se na 14.11.2020. Opět i tento termín jsme museli kvůli Covid -19 zrušit a nový termín festivalu je 12.3.2022.

Více o projektu

Projekt vznikl na podporu milého člověka a vozíčkáře Petra Cihelky.
Petr se narodil s DMO, dětskou mozkovou obrnou a více než 30 let jen leží nebo jezdí na speciálním vozíku. 
Petr od malička vášnivě miluje muziku, má obrovský přehled o kapelách a zná stovky písní nazpaměť. Petrovo postižení se nijak nedotýká intelektu.
 
Projekt Petrova cihelna, který k lidem promlouvá prostřednictvím muzikantů na hudebních akcích, mu má pomoci získat nové kamarády a dobrovolníky, kteří by s ním vyrazili na výlet nebo koncert. 
Kmotrou projektu se stala herečka a zpěvačka
Zora jandová
bottom of page