top of page
Petrova_cihelna_orange&white_logo.png

vybrané příspěvky blogu

o projektu

Projekt vznikl na podporu lidí, kteří jsou handicapovaní a rádi by vyrazili na koncerty.

Tváří projektu je milý člověk a vozíčkář Petr Cihelka, který má přezdívku Cihla a už Vám začíná svítat, proč Petrova cihelna.
Petr se narodil s DMO, dětskou mozkovou obrnou a více než 30 let jen leží nebo jezdí na speciálním vozíku. 
Petr od malička vášnivě miluje muziku, má obrovský přehled o kapelách a zná stovky písní nazpaměť. Petrovo postižení se nijak nedotýká intelektu.
 
Projekt Petrova cihelna, který k lidem promlouvá prostřednictvím muzikantů na hudebních akcích a  má pomoci získat nové kamarády a dobrovolníky, kteří by s Petrem a dalšími vyrazili na výlet nebo koncert.
petr cihelka.jpg
Proč název Petrova cihelna?
Každá Petrova akce, zážitek = 1 cihla. Každý kdo Petra vezme na nějakou akci, položí jednu cihlu do jeho životní zdi.

Projekt je vhodný i pro rodiny s dětmi , které mohou vidět, že Petr má i přes svůj handicap neustále dobrou náladu a smysl pro humor, což potvrzuje i jeho přezdívka Cihla. Věříme, že čas strávený s Petrem může pozitivně ovlivnit i atmosféru v rodině, kde se najednou zaměří pozornost na někoho jiného a buduje se zde i dobrý příklad rodičů dětem, že pomáhat druhým je správné a přínosné pro obě strany.
 
Petrova cihelna je jeden velký jarní festival v Jesenici u Prahy, jeden menší podzimní festiválek ve Vysokém Chlumci (v bydlišti Petra Cihelky) a sada zimních domácích koncertů pod názvem Hudební návštěvy Petrovy cihelny.

Festivaly Petrovy cihelny jsou tedy určeny pro širokou veřejnost a nebojíme se říci, že jsme celorodinným festivalem. Na našich pohodových akcích se tedy potkávají, zdraví, handicapovaní a aby rodiče měli čas poslouchat kvalitní kapely, míváme zde i dětský program.

S nápadem přišli Dušan Bitala (písničkář a moderátor. Dušan je tu Jakodoma) a zvukař Josef Balcar (Sound24.cz) v listopadu 2019 a první ročník měl být již v březnu 2020. Tento termín bohužel musel být posunut, kvůli rozhodnutí bezpečnostní rady státu posunut o dva roky a od 2022 se akce konají každý rok.
Velké finále jarní Petrovy cihelny 2022
Fotografie z jarní Petrovy cihelny v Jesenici
Ukázka Hudební návštěvy Petrovy cihelny
Ukázka podzimního festiválku Petrovy cihelny

Více o myšlence projektu

Tváří projektu je milý člověk a vozíčkář Petr Cihelka, který má přezdívku Cihla a už Vám začíná svítat, proč Petrova cihelna.

Petr od malička vášnivě miluje muziku, má obrovský přehled o kapelách a zná stovky písní nazpaměť. Petrovo postižení se nijak nedotýká intelektu.
 
Projekt Petrova cihelna, který k lidem promlouvá prostřednictvím muzikantů na hudebních akcích, má možnost Petrovi idalším handicapovaným získat nové kamarády a dobrovolníky, kteří by s nimi vyrazili na výlet nebo koncert. 

Kmotrou projektu se v roce 2020 stala herečka a zpěvačka Zora Jandová.
Hybným motorem projektu je spolu s báječnou rodinou Petra Cihelka, Petrův kamarád Dušan Bitala.
bottom of page